Блог — Гірське Джерело (UA)

Автомати з розливу води та коронавірус

Автомати з розливу води та коронавірус


Коронавірус застав всіх зненацька. Багато людей втратили роботу і змушені сидіти вдома, дотримуючись норм карантину. Багато компаній закривається, не витримуючи такого значного падіння споживання. Проте є категорія бізнесменів, яка продовжує впевнено заробляти, незважаючи на будь-які кризові періоди та навіть пандемію. Це ті, хто займається вендінговим бізнесом. Чому він процвітає у такий непростий час? Спробуємо розібратися.

Що таке вендінг і чому він не боїться COVID-19?


Вендінг – це автомати, які продають напої, їжу, цигарки, поповнюють мобільні телефони та інші рахунки. Напевно, ви хоча б раз користувалися послугами таких пристроїв. Проте нас цікавлять саме автомати з розливу води.

Вода завжди буде актуальним товаром. Адже якщо відсутність грошей на мобільному рахунку людина ще якось переживе, то без води вона не зможе витримати й дня. Будь-якої пори року, незважаючи на кризу, пандемію та інші неприємні фактори, людина потребує води. І попит на справді чисту воду зростає з кожним роком.

Плюс такого бізнесу є повна відсутність продавця. Людина сама вибирає необхідну кількість води, і оплачує її. Все дуже просто! І це особливо актуально в умовах карантину, коли будь-які контакти з людьми є небезпечними для здоров'я.

Ось основні переваги вендінгового бізнесу:


· Простота. Вам не потрібно наймати продавців, орендувати приміщення та вирішувати купу проблем. Щоб цей бізнес повноцінно функціонував, достатньо однієї людини, яка обслуговуватиме кілька десятків автоматів та вестиме фінансовий облік.

· Автономність. Автомати для розливу води повністю автономні. Більше того, вони можуть працювати 24 години на добу, 7 днів на тиждень та 365 днів на рік. Непогано, правда?

· Відсутність потреби у рекламі. Для кожного бізнесу реклама є основним двигуном, однак не в нашому випадку. Автомати не потребують просування. Встановивши їх у правильному місці, ви гарантовано отримуєте величезну кількість клієнтів, які щодня купуватимуть воду. Крім того, бічні частини пристрою можуть стати окремим майданчиком для реклами та приносити власнику додатковий дохід.

· Низький поріг входу. Щоб почати бізнес на автоматах розливу води, не потрібні великі вкладення. Ви можете почати з одного пристрою, поступово розширюючи мережу, тим самим збільшуючи прибуток. 

З чого розпочати вендінговий бізнес?


Не варто плекати себе ілюзіями, що купивши один автомат і встановивши його в якомусь людному місці, ви відразу ж почнете заробляти гори грошей у цей непростий час. Така справа, як і будь-яке інше, потребує ретельного опрацювання бізнес-плану. Ось кілька порад, які допоможуть вам розпочати заробляти:

1. Потрібно порахувати вартість усіх апаратів. Це можна зробити за допомогою зошита, ручки та калькулятора, або просто створивши таблицю в Excel. Пам'ятайте, враховувати потрібно як ціну пристроїв, а й вартість їх доставки;

2. Створіть ще одну таблицю для витрат, пов'язаних з обслуговуванням автоматів (заправка, бензин, зарплати обслуговуючому персоналу, якщо така є і т.д.) та податками, а також таблицю, з передбачуваними доходами. Не лінуйтеся все порахувати, адже тільки таким способом ви зможете дізнатися про свій чистий прибуток;

3. Залишилося лише порівняти показники та дізнатися, скільки часу займе повна окупність бізнесу.

Як видно з написаного вище, коронавірус не може вплинути на вендінг. Тому автомати з водою – один із пріоритетних напрямків для старту своєї справи, особливо під час пандемії, коли малий та середній бізнес зазнав величезних збитків.